Masz pytania?Zadzwoń!
+48
+48

Kiedy cyklinować podłogę

Często klienci zastanawiają się i pytają, kiedy najlepiej cyklinować i lakierować podłogę drewnianą?
Dla parkieciarzy oraz jakości wykonanej pracy nie ma to większego znaczenia, cyklinujemy podłogi na okrągło przez cały rok zarówno latem jak również i zimą.
Trzeba jednak Pamiętać by podczas prac renowacyjnych w mieszkaniu była odpowiednia wilgotność powietrza, która powinna wynieść między 45% a 60%.
Jeśli będziemy odświeżać zniszczony parkiet w mroźną zimę, wtedy możemy spodziewać się wilgotności powietrza w granicach 30%, co za tym idzie, podłoga będzie oddawała swoją wilgoć, oraz będą powstawały szpary. Jeśli podczas zimy je zafugujemy, to wiosną gdy wilgotność powietrza będzie osiągała normę przynajmniej 45%, drewno zacznie pobierać wilgoć, pęcznieć i wypychać szpachlę. Dlatego jeśli już decydują się Państwo na renowację podłogi drewnianej w okresie grzewczym, prosimy o włączenie nawilżaczy na 2 tygodnie przez zamierzoną pracą.
Jeśli myślą Państwo o okresach letnich to nic nie stoi na przeszkodzie. Podczas lata są idealne warunki do cyklinowania oraz lakierowania lub olejowania. Wilgotność powietrza oraz drewna jest najbardziej odpowiednia aby zacząć prace, do tego możemy liczyć na szybkie wyschnięcie lakierów. Należy jednak pamiętać że zbyt wysoka temperatura, powyżej 30 stopni może być problemem dla lakierów, mogą one wysychać zbyt szybko, pozostawiając na swojej strukturze małe bąbelki.
Podsumowując, jeśli wybiorą Państwo termin renowacji na zimę pamiętajmy o nawilżaniu powietrza, jeśli będzie to lato, wybierzmy mniej upalne dni.